Arrangørene av Drangedalsdagene trenger tips om hvordan de kan forbedre seg til neste år. Gode idéer blir publisert i Drangedalsposten.
NYTT AV ÅRET: For første gang i år ble det arrangert skuterdrag under Drangedalsdagene. Arrangørene ønsker å spille videre på noe som har med motor å gjøre. FOTO: GUNN M. LINDHEIM
Johnny Stene og Kai Tore Austad, ansvarlige for Drangedalsdagene, mener det er på tide å videreutvikle arrangementet. De vil gjerne ha tips fra Drangedalspostens lesere. – Vi vil gjerne fri litt til leserne av lokalavisa og få tilbakemeldinger på hva som kan bli bedre, forklarer Stene.
Utviklingspotensiale
Arrangørene av årets drangedalsdager sier de er svært fornøyde med gjennomføringen og oppmøtet. – På lørdag tror jeg det må ha vært bortimot 2 000 mennesker i sentrum, sier Johnny Stene. Likevel ser både han og Kai Tore Austad at det er tid for å fornye dagene. – Vi må utvikle oss videre. Det er viktig for oss å evaluere hva som er bra og hva som er dårlig. Det som er sikkert er at samarbeidet med Folk Fest fungerer godt og er med på å dra flere folk til bygda, understreker Austad og Stene. De to ser et stort utviklingspotensiale i den årlige begivenheten. – Men vi trenger hjelp. Dersom vi skal bli best mulig, har vi behov for tips og innspill fra publikum om hva de vil ha. Vi er her for folket, og det er viktig å lytte. Vi vet det er mange der ute som har gode idéer. Idéer til hvordan Drangedalsdagene kan bli bedre, kan sendes på e-post til Drangedalsposten. – Jeg tror vi har brukt opp det med skutershow på vann, og vi vil gjerne gjøre noe nytt som har med motor å gjøre, sier Austad.
Bidra
Stene og Austad etterlyser også flere som vil være med å bidra til å gjennomføre Drangedalsdagene. – Vi trenger alltid engasjerte mennesker som har lyst til å være med å arrangere fremtidige drangedalsdager, lyder oppfordringen fra to av de ansvarlige for årets arrangement.